Gotowość na szczepionkę – czy jesteśmy gotowi na następną pandemię grypy cd

Takie ustalenie byłoby zgodne z wynikami z 1976 r., Ale trudno jest wyciągnąć taki wniosek na podstawie porównania z opublikowanymi wynikami dotyczącymi szczepionki subvirion H52 ze względu na różnice między zastosowanymi testami i sposobami prezentacji danych. Coś tak potencjalnie krytycznego dla zdrowia na świecie, jak opracowanie szczepionki przeciwko grypie H5, wymaga swobodnej wymiany próbek serologicznych, jeśli nie bezpośrednich badań klinicznych, tak aby szczepionki można było bezpośrednio porównywać. Chciałbym również ostrzec, że biorąc pod uwagę, że szczepionki z pełnymi wirionami z 1976 r. Wywoływały najbardziej wyraźne reakcje u dzieci, danych dotyczących bezpieczeństwa u dorosłych nie można bezpośrednio ekstrapolować na dzieci. Po trzecie, badanie podnosi kluczowe pytanie o bezpieczeństwo biologiczne dotyczące produkcji szczepionki na dużą skalę z wirusa typu dzikiego: czy wirus mógł rozprzestrzenić się z zakładu produkcyjnego i zapoczątkować epidemię. Do produkcji inaktywowanej szczepionki przeciw poliomyelitis nadal używa się dzikich szczepów polio, a doświadczenie z chorobą polio uspokaja. Ogólnie rzecz biorąc, zamknięte systemy, w których wytwarzane są szczepionki, chronią jałowość szczepionki i w ten sposób znacznie ograniczają możliwości rozprzestrzeniania się.
Czy jesteśmy przygotowani na grypę pandemiczną. Nie jesteśmy gotowi na szczepionkę w terenie, jeśli H5 uzyska transmisję z człowieka do człowieka lub jeśli pojawi się inny szczep. Prace nad nowatorskim podejściem do szczepionek sugerują jednak, że wciąż możemy je osiągnąć, jeśli grypa nadal będzie przebywać w jej legowisku i w znacznym stopniu ograniczy się do ptaków.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Wright zgłasza otrzymywanie wsparcia od Merck, GlaxoSmithKline i MedImmune. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Dr Wright jest profesorem pediatrii w Dartmouth Medical School, Hanover, NH.

[patrz też: torecan czopki, biofenac ulotka, bóg nigdy nie mruga chomikuj ]

Powiązane tematy z artykułem: biofenac ulotka bóg nigdy nie mruga chomikuj torecan czopki