Ludzkie koszty użycia tytoniu ad 8

Po trzecie, ponieważ Ustawa o ubezpieczeniach zdrowotnych szacuje, że w okresie pięciu lat wygeneruje 105 miliardów dolarów przychodów dzięki 75-procentowemu wzrostowi podatku od paczki papierosów, wzrost o 2 dolary może przynieść nawet 250 miliardów dolarów Kropka. Umożliwiłoby to nie tylko przemysłowi tytoniowemu sprawiedliwszą spłatę z tytułu nadmiernych obciążeń ekonomicznych nakładanych przez jego produkty na system opieki zdrowotnej, ale także mogłoby zapewnić ważne fundusze na powszechny dostęp do opieki zdrowotnej. Dochody generowane przez wzrost podatku od wyrobów tytoniowych mogą być również wykorzystywane do płacenia za edukację społeczną i reklamę wyrobów tytoniowych. Przeciwnicy wzrostu podatku od wyrobów tytoniowych twierdzą, że jest to podatek regresywny, podobnie jak w przypadku benzyny lub żywności. Papierosy są jednak śmiercionośnymi produktami konsumpcyjnymi i nie mogą być uważane za takie same, jak benzyna i żywność. Używanie tytoniu spowodowało tragiczne żniwo w populacji USA. Każdy segment naszego społeczeństwa cierpi z powodu tych uzależniających produktów, w tym nieproporcjonalnych skutków dla dzieci, kobiet i mniejszości. Ludzkie i ekonomiczne koszty używania tytoniu w naszym społeczeństwie są przytłaczające. Jednolity zakaz reklamy wyrobów tytoniowych, zwiększenie liczby przepisów zakazujących palenia w miejscach publicznych, bardziej agresywna edukacja publiczna oraz wyższy podatek od papierosów zmniejszyłby niektóre z ludzkich tragedii związanych z używaniem tytoniu.
Author Affiliations
Z Departamentu Medycyny, University of Colorado School of Medicine (TDM, CEB, RWS) oraz Denver Health and Hospitals (TDM), Denver.
Prośby o ponowne przesłanie do Dr. Schrier w C281, University of Colorado School of Medicine, 4200 E. 9th Ave., Denver, CO 80262.
[więcej w: nosolan, torecan czopki, przychodnia szczęśliwicka ]

Powiązane tematy z artykułem: nosolan przychodnia szczęśliwicka torecan czopki